Arrangementer i 2018

JANUAR
03.01.18: Kanaan (NO) + Magic Mirror (NO)
05.01.18: Oblivion Dip & Wania presenterer: DJ Sotofett + LA8PV
06.01.18: DJ Fat Funk
10.01.18: Neige Morte (FR/SE)
12.01.18: DJ Fat Funk
20.01.18: Improverk #1: Nyberg / Bjorå / Knedal Andersen (NO)
20.01.18: PTU (RU) + DJ Hooker
21.01.18: John Chantler (AU/SE) / Steve Noble / Seymour Wright (UK)
21.01.18: Sonic Curiosity with DJ Rabbitcloud
26.01.18: Reedale Rise (UK) + K3
27.01.18: Slippfest: Tropical Contact High (NO) – TCH02 (Digital Frontier) + DJs Kristian Rangnes & Ådne Meisfjord
28.01.18: Axel Dörner (DE) & Ketil Gutvik (NO) + Andreas Røysum Kvartett (NO)
31.01.18: Tip The Scales (NO) + Glutton (NO)

FEBRUAR
01.02.18: Balducci / Kola / Holsen (NO) + Tortusa (NO)
02.02.18: DJ Fat Funk
03.02.18: Improverk #2: Kakapoi (NO)
03.02.18: Orchestra Of Constant Distress (SE) + Oilskin (NO)
06.02.18: Ække så verst med tirsdager!
08.02.18: Filip Ring (NO) + Ørjan Amundsen (NO)
09.02.18: BOL&Snah (NO) + DJ Hakkiplaton
10.02.18: Koppen (NO) + Whalesharkattacks (NO)
16.02.18: Momentum (NO) + Owl (DK/NO)
16.02.18: DJ Snorre from Norway jazzer videre
17.02.18: Improverk #3: Propan (NO)
17.02.18: Alexander Skancke + DJ Hooker + Jan Mayen
19.02.18: Julius (NO) + Karl Nyberg (NO)
20.02.18: Progkjeller #1: The Holy Mountain (NO) + Sun Dweller (NO)
21.02.18: Asbjørn Lerheim & Erland Dahlen (NO)
23.02.18: Club No-No Pres. Snorre Magnar Solberg & Emacs (NO)
24.02.18: Gateavisa Klubb: Hysj (NO) + Fast Forward Eats The Tape (NO) + DJ Frida Sarto
26.02.18: Christian Meaas Svendsen 30 år!: Christin Olderstad (NO): Martin Myhre Olsen / Erik Kimestad Pedersen / Christian Meaas Svendsen / Simon Olderskog Albertsen
28.02.18: Fiktivt Forlag presenterer Fiktiv relansering

MARS
01.03.18: by:Larm: Carla dal Forno (AU) + Tom Rogerson (UK) + The Harvey Steel Show (NO)
02.03.18: by:Larm: The Amgala Temple (NO) + Lost Girls (NO)
03.03.18: by:Larm: Street Fajita (NO) + Klara Lewis (SE) + Ildfjell (NO)
06.03.18: Ække så værst med tirsdager: Gjennom Lysmuren
07.03.18: Raymond MacDonald (UK) / Ståle Liavik Solberg / Per Zanussi (NO)
08.03.18: DJ Fat Funk
09.03.18: Heart Asks Pleasure First: DJs Tante Gerd & Are Ulv
10.03.18: Mick Harris aka Fret (UK) + DJ Jon Ole Flø
13.03.18: Sidereal Sounds: DJs Dr. C-Scape & Martian Art
15.03.18: SPUNK (NO) + Sonisk Faenskap (NO)
16.03.18: Future Beat Alliance (UK)
17.03.18: Improverk #4: Para & Johan Lindvall (NO)
17.03.18: Famlende Forsøk (NO)
19.03.18: AntiPlay Boy the Fest Vol. 1: Adikia (FI) + Noemi Veberič Levovnik (DE) + POP Tektonism (GR/NO) + DJ Susanne Ufør
20.03.18: Ække så verst med tirsdager
21.03.18: Voxpheria: Tone Åse & Thomas Strønen (NO)
22.03.18: Slippfest: Ane Barstad Solvang – “Frykt & medlidenhet” (No Comprendo Press)
23.03.18: Tobi Duchampe (NO) + Dawg Phase (NO) + DJ Larus Sigurvin & Backworldsman
24.03.18: DJ Fat Funk + DJ Schubidu
28.03.18: DJ Hit Me + DJ Anka
31.03.18: Improverk #5: Røysum / Wilhite / Knedal Andersen (NO)
31.03.18: Extended Revelation: Helene Rickhard + Sannergata + Lumi In The Sky With Diamonds + Backworldsman + Andreas Røysum

APRIL
03.04.18: Ække så verst med tirsdager: Ørnebror vs. Örnestål!
04.04.18: Chrome Hill (NO) – slippfest for The Explorer (Clean Feed)
06.04.18: Dungeon Acid (SE) + DJs Jutzy & Dober
07.04.18: Morphology (UK) + DJ Robin Crafoord
08.04.18: Jazzbarna gjør Hærverk!
12.04.18: Oh Oslo Magazine Release Party: Tusmørke + Piim + Cold Mailman Solo (Ivar Bowitz) + DJ Leif
13.04.18: Roligheten (NO)
13.04.18: DJ Jokke
14.04.18: Improverk #5: Mogensen/Wiklund
14.04.18: SJAKT #1: The Rebel Dread Don Letts (UK) + Spykidelic + Kent Horne & Strangefruit
15.04.18: DJ Ubetalt Inkassokrav spiller jazzplater
17.04.18: Progkjeller #2: Doomsday Preppers (NO) + Majorstuen Ørkenbluesensemble (NO)
18.04.18: Slippfest: Dross The Drone (NO) – Things About This Is That 7″ og Copy & Destroy pamflett
19.04.18: Shit & Shine + USA/Mexico (TX)
20.04.18: Spill: Tony Buck (AU) & Magda Mayas (DE) + Brutter: Christian & Fredrik Wallumrød (NO)
20.04.18: Oblivion Dip: Roland Lifjell + Saftronic + LA8PV
21.04.18: Fritt Fall: Per Gisle Galåen (NO) + Hanne Rekdal & Hilde Marie Holsen (NO)
21.04.18: Tamulynaitė / Grønborg / Rubach Ese (NO)
21.04.18: Aroy Dee (NL)
22.04.18: Prosjekt Grenseløs (NO) – 8-timers konsert!
24.04.18: Sheik Anorak (FR/SE)
24.04.18: Ække så verst med tirsdager: DJ Paralytik
25.04.18: Rowland’s Evil Jazz Trio (NO) + Eskild Myrvoll (NO)
26.04.18: Uuskyla Øgrim & Berg (SE/NO)
27.04.18: Klubb Kjemi: Korridor + O/E + Klang + Hector
28.04.18: Improverk #6: Trio de Janiero
28.04.18: BIO presents Bio-Doom: Ullis Tapes 003 release
30.04.18: April is the Cruelest Month: DJs Gjennom Lysmuren + Lumi In The Sky With Diamonds + Are Fuzz + Tante Gerd

MAI
01.05.18: Marthe Lea Band (NO)
01.05.18: Ække så verst med tirsdager: Pk-aften
02.05.18: OvO (IT)
03.05.18: DJ Fat Funk
04.05.18: Håkon Lie (NO) + Bjerga/Iversen (NO)
04.05.18: DJ Hooker vs. k³
05.05.18: Hellner 60: MoE (NO) + Deathhammer (NO) + BRAK! (NO) + Skår (UK/NO)
06.05.18: Hellner 60: Europ Europ (NO) + Korgi Toys (NO)
06.05.18: Praed (LB)
08.05.18: Anni Rossi (US)
09.05.18: Dans For Voksne: Danielle Dahl (NO) + Lucie Páchová (CZ) + POP Tektonism (GR)
09.05.18: DJs Tett Tåke & Skiftende Skydekke
10.05.18: Gore Aid: Desperaux (NO) + Uncle Ann (NO) + DJ Acid Whore
11.05.18: Volruptus (IS) + DJ Hooker
12.05.18: Improverk #8: Nyberg/Narvesen + Pfeil/Mofjell
12.05.18: SJAKT #2: Kent Horne & Strangefruit
15.05.18: Pangpang XL (NO)
16.05.18: Dave Angel (UK)
17.05.18: Støyfrokost: Kirsty Kross + Petter Flaten Eilertsen + Zweizz + Skævv + DJ Skiftende Skydekke
18.05.18: DJ Abdullah The Thief
19.05.18: Brutal Blues (NO) + Kennel (NO)
20.05.18: One Small Step (NO) with special guest Sebastian Weber (DE)
23.05.18: KrÿmpZnylt (NO)
24.05.18: Slippfest: Hilde Marie Holsen – Lazuli LP (Hubro)
25.05.18: Dj Anka trekker inn i skyggen på Hærverk
26.05.18 Improverk #9: Bluefaced People: Guro Skumsnes Moe & Håvard Skaset (NO)
26.05.18: Mix Up: DJs Nefertiti & Fat Funk
27.05.18: Jazzbarna gjør Hærverk
27.05.18: Slippfest: BenReddik (NO) – Trallala Vår (singel)
29.05.18: Gjennom Lysmuren

JUNI
01.06.18: Faen!: Wasserfall & Vaage + DJ Hooker
02.06.18: Dans for voksne: DNA? AND? feat. Hans Magnus Ryan (NO)
03.06.18: SJAKT #2: No No Now (NO) + DJs Kent Horne & Strangefruit
03.06.18: Bruce Russell (NZ) + Gate (NZ) + DEL (NO)
05.06.18: Turbo-Vandalism: Maraudeur (CH) + Turbohaler (NO/DE/IT) + KLUBBstillUNDER 40 (NO)
07.06.18: Lansering av Hermann Ungars “Gutter og mordere” (Teori & praksis forlag)
07.06.18: Ett år med Hærverk: Human Inferno + Petter Flaten Eilertsen + Scardiac + Dragore + DJ Breekbaar + DJ Bunnymaster
08.06.18: Slippfest: Sex Judas feat. Ricky (NO) – Go Down Judas 2xLP (Optimo Music)
09.06.18: Dream Weapons: DJs Prabha Devi & Sadhu Sadhu
10.06.18: Synsforstyrrelser: Det fremmede (Amat Escalante, 2016)
12.06.18: Progkjeller #3: Alwanzatar (NO) + Jordsjø (NO) + Soniq Obscurata (NO)
12.06.18: Halal Disco: DJs Khalas & Ørnebror
13.06.18: Kammer: Sharku (NO) + Admir Kenan (NO) + Joakim Blattmann (NO) + DJ Zuckerzeitz
14.06.18: DJ Fat Funk
15.06.18: Terrace (NL) + DJ Spacebear
16.06.18: John Shima (UK) + DJ VLR
17.06.18: Jazzbarna gjør Hærverk
17.06.18: Stepperiets Steppesalong #1
22.06.18: Pauls Formula (NO) + KrümpZnylt (NO)
23.06.18: Improverk #11 – sesongavslutning: Mellem / Stuberg / Vassbø (NO)
23.06.18: Drum & Space: DJ Spacebear
24.06.18: Tore Honoré Bøe – spontanutstilling
26.06.18: DJ Whoremore & DJ Anka
29.06.18: Nervøs! (NO) + Gautokeino (NO)
29.06.18: Skiveutglidning: DJs Lumi In The Sky With Diamonds & Tante Gerd
30.06.18: As One (UK) + DJs Robin C & JD (HeartAttack)

JULI
06.07.18: No Difference (KZ/DE)
06.07.18: Motvind 2018: Mike Cooper (UK)
07.07.18: Motvind 2018: Träd, Gräs och Stenar (SE), Harpreet Bansal & Sanskriti Shrestha (NO), Jooklo Duo (IT), Tristan Honsinger (US) & Joel Grip (SE)
13.07.18: DJ Dirt
14.07.18: Drum & Space 2: DJ Harold Lloyd
17.07.18: The Bugs (US) + Worlds Dirtiest Sport (US) + Epikurs Euforie (NO)
17.07.18: DJ Valerie Louhibi – Disco Halal
19.07.18: Gasper Nali – Malawian afrobeats
20.07.18: Mix Up 2: DJs Unnur Andrea & Stagger Home
21.07.18: Detroit Dub – a night of dub techno: DJs Jon Ole Flø & Spacebear
24.07.18: Paralytik & Sunngifu b2b
25.07.18: DJ Fat Funk
26.07.18: GOD69 (DE/US) + Kjetil Jerver (NO) + Jervaas (NO) + Tvangsmulkt (NO) + DJ Bendik Baksaas
27.07.18: Mental Overdrive (NO) + DJ Jon Ole Flø
28.07.18: SJAKT #4: Pablo Casanova aka DJ Fruta Extraña

AUGUST
03.08.18: Nuits Melange 3: Madalisto Band + DJs Mitmitta & Fadlabi
04.08.18: Racing Club: Lucky Jack vs. Lyre Liar
07.08.18: Øya 2018 Klubbdagen: De La Transistor
10.08.18: Extended Revelation #8: L.I.T.S.W.D. + Lárus Sigurvin + Sebastian Plaum + Andreas Røysum
11.08.18: Chicago Jack/Acid: DJs Spacebear & Kompressorkanonen
12.08.18: Kids In Jazz – gjør Hærverk!
12.08.18: Jazz In Silhouette: DJs Ubetalt Inkassokrav & Øyvind Lunke
14.08.18: DJ Ørnebror & DJ Anka
15.08.18: Irabagon / Hegre / Drønen
16.08.18: Kortfilmvisning: Little Boy
17.08.18: Nuits Melange 4: DJs I Forskjellige Stillinger & Fortell Dem
18.08.18: MelaKlubb: Audio Pervert (IN) + DJ Nefertiti
21.08.18: Progkjeller #4: Center Of The Universe + The Harvey Steel Show
23.08.18: Dans For Voksne: Aka + Linn Nystadnes + DJ Dovile
24.08.18: Stiletti-ana + DJ Vilunki 3000 + DJ Hooker + Jan Mayen
25.08.18: SJAKT 5: Kent Horne + Forty Freakin’ Fruit Tics with Strangefruit
26.08.18: Einar Stenseng Band
28.08.18: Blow Out: Högberg/Høyer/Knedal Andersen/Gutvik + Nilssen-Love/Johansson
29.08.18: Mr. B The Gentleman Rhymer (UK) + Moviestar
30.08.18: Smuglytting: Susanne Skogstad, Anne Oterholm, Bård Torgersen og Nikolaj Frobenius
30.08.18: Ijin + Bryan Day (US)
31.08.18: DJ Valerie Louhibi & DJ Fat Funk

SEPTEMBER
01.09.18: Oblivion Dip presents: DIP003 Release Party
02.09.18: Club Coldies – a Sunday Super Shindig: Jackin Jones + Kristian Suvatne + DJ Lekkermann + Kool DJ Iskald + DJ Riesling + Craig Strong + DJ Xen Til Isak
04.09.18: Ække så verst med tirsdager: DJ Anka
05.09.18: Line Saus vs. Mark Steiner & His Problems vinyl release party
06.09.18: Stina Stjern’s Numbness Plays Stina Stjern vs. Motorpsycho
07.09.18: Smalltown Supersound presents: Yoshinori Hayashi + Andre Bratten
08.09.18: Slippfest for Slowburn LP: OK Tomorrow + No States + André Borgen + Continental Fruit + Children And Corpse Playing In The Streets, Origami Vokstervisse + Thomas Bergsten
09.09.18: Videoiid (SE) + Silje Huleboer
11.09.18: Blow Out!: Underful Quartet + Karin Johansson / Finn Loxbo
12.09.18: Progkjeller #5: Stroboskop + Tehydrava
13.09.18: Goodiepal (FO/DK) & Pals + Phantom Chips (UK)
14.09.18: WERL: Aidan Baker (CA/DE) & Tomas Järmyr (SE/NO) + James Welburn (UK/NO) feat. Amund Kleppan (NO/DE)
14.09.18: DJ Abdullah The Thief
15.09.18: Take It Easy Policy
16:09.18: Sonisk Faenskap
17.09.18: Psykisk Tortur med Lasse Marhaug
18.09.18: Oldseed (CA) + Tim Holehouse (UK)
20.09.18: Regler (SE) + Human Inferno + Elif Yalvaç (TR)
21.09.18: Ultima 2018: Remembering Mika Vainio: Sähko The Movie (Jimi Tenor, 1995)
21.09.18: Ultima 2018: Remembering Mika Vainio: Jimi Tenor live + Film/DJs Mo Loschelder & Esko Routamaa (FI)
22.09.18: Improverk: Monkey Plot + Christian Meaas Svendsen
22.09.18: Animistic Beliefs (NL) + DJ Robin C
25.09.18: Blow Out!: Butcher / Weston / Storesund / Knedal Andersen + Fish & Steel
26.09.18: Slippfest: Steffen Kverneland – “En frivillig død” (No Comprendo Press)
29.09.18: Mono Junk (FI) + DJ Jokke
30.09.18: Motvind Aid: Marthe Lea & Fredrik Rasten + Røysum, Jerve, Meaas Svendsen & Wildhagen + DJs Sebastian Plaum, Filip Zenon, Larus Sigurvin, Gulo (Kjetil Jerve)

OKTOBER
02.10.18: Progkjeller #6: Fervent Mind + Edvardsen/Brix + DJs Valerie Louhibi & Endre Dalen
03.10.18: Håvard Wiik Trio + Hans Kjorstad
05.10.18: Madteo (US) – all night vinyl DJ set
06.10.18: Motor City Sounds – A Night of Detroit Techno: DJs Spacebear & Kompressorkanonen
09.10.18: Blow Out!: Talibam! & Audrey Chen + Zanussi 3
10.10.18: Slippfest: Erle Marie Sørheim – “Til Berlin faller: Nordmenn i det tredje riket” (Kagge Forlag)
11.10.18: Hubro 9 år: Geir Sundstøl + Nils Økland
12.10.18: Nuits Melange 5: Praed (LB) + DJDID + DJ Fat Funk
13.10.18: Improverk: Moskus + Michaela Antalova
13.10.18: ASOK (UK) – extended DJ set
14.10.18: Jazzbarna gjør Hærverk
14.10.18: Laconic Zero + Trigal + We Are All Alone Here And We Are Dead
15.10.18: Boklansering: Bjørn Hatterud – “Mot normalt” (Samlaget)
18.10.18: Slippfest: Espen T. Hangård – “Primær” LP (Galleberg Forlag): Espen T. Hangård + Are Mokkelbost + RØH + DJ Spykidelic
19.10.18: Improverk: All Included + Emmeluth & Røysum
19.10.18: Klubb Satokaran: DJs Pussig & Fortell Dem
20.10.18: Kitty Solaris (DE) + Mark Steiner
20.10.18: Drum & Space 3: DJs Harold Lloyd & Spacebear
21.10.18: Olga Konkova & Katarina Lien
23.10.18: Blow Out!: Azkadenya + Gutvik / Nergaard
24.10.18: Silent Fires (NO/IT)
25.10.18: Rowland’s Evil Jazz Trio + Anders Abelseth
26.10.18: Yat-Kha (RU) + DJ Sissyfus & DJ Alli Meir FEZ 2 FEZ
27.10.18: Russ Gabriel (UK) + DJ Spacebear
28.10.18: Dans For Voksne: Siri & Snelle + Beta Minus Boogie Fat + DJ Dovile
30.10.18: Progkjeller #7: Actionfredag + Glutton + DJ Valerie Louhibi

NOVEMBER
02.11.18: DJ Sannergata + DJ Spykidelic
03.11.18: Sax Ruins (JP) + Shit & Shine (US) + DJs Dug & Beverage Man
06.11.18: Blow Out!: Hvizdalek / Butcher / Solberg + Høyer / Marhaug
07.11.18: Slippfest: Flu Hartberg, Kristoffer Kjølberg, Bendik Kaltenborn – “Dongery Klikker” (No Comprendo Press)
08.11.18: Propan + Daniel Meyer Grønvold & Kyrre Laastad
09.11.18: Racing Club: Two Or The Dragon (LB) + DJs Orestes (MX), Ipomoeeae (MX), Breekbaar, Lyre Liar
10.11.18: Izakaya Heartbeat + Star Bug
10.11.18: Jan Mayen + Jokke
11.11.18: Jazzbarna gjør Hærverk!
11.11.18: 11-timers ambientmaraton!
12.11.18: Johanssen / Zanussi / Solberg + Jackman
13.11.18: Martin Bisi (US) plays BC35 with Diego Ferri and Oliver Rivera Drew
14.11.18: Faith Mussa (MW) + DJ Drew Moyo (MW)
15.11.18: Megacrex
16.11.18: Femme Brutal: Jessica Sligter with Sarah Hennies + DJ Lolina
17.11.18: Jazztrau: Uuskyla Øgrim & Berg (SE/NO) + Harri Sjöström (FI)
20.11.18: Blow Out!: Andrea Parkins (US) & Heida Mobeck (NO) + Simiskina (NO/BE) & Xavier Quérel (FR)
21.11.18: Slippfest: Honest John with Ab Baars – “Treem” CD (Clean Feed)
22.11.18: Turbonecro + Hayeminol + DJ Bulle
23.11.18: Andre Bratten + DJ Hooker
24.11.18: Improverk: Trio Generations + Not On The Guest List
24.11.18: Perseus Traxx (UK) + DJs Jon Ole Flø & L.I.T.S.W.D.
26.11.18: KUUK
27.11.18: Progkjeller #8: The Samuel Jackson Five + Alpspitze
28.11.18: Slippfest: André Borgen – “Hands and Feet” LP/DL (Sheep Chase Records)
29.11.18: Slippfest: Agnes Hvizdalek & Harald Fetveit – “Hvizdalek, Fetveit.” CD/DL (Sanntidsmusikk)
30.11.18: Godthåb Benefit: Jokke + Robin C + Mischa Mathys