Arrangementer i 2019

JANUAR
04.01.19: Kanaan
05.01.19: Oblivion Dip & WANIA pres. Vera Dvale + DJ Sotofett + Christian Dugstad & Danielle Innocente
08.01.19: DJ Anka
11.01.19: SJAKT 7: Strangefruit & Kentauren
12.01.19: All Ears: Yes Deer (DK/NO) + Torgrim Sollid, Andreas W., Elin Rosseland, Marianne Halmrast + Company Fuck (AU/DE) Fristililluminati klikk crew + DJ Oddvar
15.01.19: Blow Out!: Signe Emmeluth + Cortex
18.01.19: Moon Relay + DJ Sissyfus
19.01.19: Technocracy: Jon Ole Flø + Sannergata + L.I.T.S.W.D.
22.01.19: Progkjeller #9: Damata + Oh Yeah Tiger
23.01.19: Next Life + James Welburn
24.01.19: Russian Amcar Club – ekstrakonsert
25.01.19: Russian Amcar Club
26.01.19: Improverk: Værnes & Wildhagen + Inga Margrete Aas
26.01.19: Klubb Kjemi pres. DJ Speedway
29.01.19: Blow Out!: Hodgkinson / Zanussi / Solberg + Monday Duo
30.01.19: DJ RAM

FEBRUAR
01.02.19: Träden aka Träd, Gräs & Stenar (SE) + Hans Kjorstad, Andreas Røysum & Sanskriti Shrestha + DJs
02.02.19: Träden aka Träd, Gräs & Stenar (SE) + Jørgen Mathisen + DJs
04.02.19: Slippkonsert: Dromedar – Dada Finale video
05.02.19: Ido Bukelman (IL/DE) + Stepperiets Steppesalong
07.02.19: Lanseringskonsert: Espen T. Hangård – Elementær LP
08.02.19: Schloss 02 Release Party: Karima F + Sverre Brand
09.02.19: Improverk: T.B.A.
09.02.19: Julius Steinhoff (DE) + Frantzvaag
12.02.19: Blow Out!: Phil Minton Quartet + Heaven & Nate Wooley
14.02.19: Karl-Henrik Ousbäck Quartet feat. Lage Lund, Petter Wettre, Niklas Fernqvist
15.02.19: Racing Club: Philippe Laurent (FR) + Jokūbas Bajorinas + Eirik Zeiner + R.C. residents
16.02.19: Butoh på Hærverk: Vigilanti
16.02.19: Vivian Koch (DE) + k³
19.02.19: Progkjeller #10: Pysj + Laconic Zero + Electrond
23.02.19: Slippfest: Reynols – Minecxio Emanations 1993-2018 6xCD/1xDVD-boks (Pica Disk) – konsert med DNA? AND? feat. Anla Courtis
23.02.19: Improverk: Henrik Munkeby Nørstebø + But Not For Us
23.02.19: Stojche (MK) + Spacebear
24.02.19: 7-timers ambientmaraton
24.02.19: Slippfest: Kung Fu Girls – This Is The Kung Fu Beat LP (Hærverk Industrier)
26.02.19: Blow Out!: Puls x 2 + Ingebrigt Håker Flaten
28.02.19: by:Larm: Puce Mary (DK) + Astrid Sonne (DK) + Alwanzatar

MARS
01.03.19: by:Larm: Bendik Giske + Monkey Plot + Marthe Lea Band + André Bratten + slippfest for Magasinet Motvind
02.03.19: by:Larm: Lucinda Chua (UK) + Master Oogway + Bergsonist (MA) + Kosh (MA/US)
03.03.19: 303-dagen: DJs Sannergata & Jon Ole Flø
05.03.19: Steppesalong med Sløy og Joseph Wiggan
05.03.19: DJ Anka
06.03.19: Bilayer – slippkonsert for “Bilayer” LP (Va Fongool)
07.03.19: Records of the Fleshgod: Treeman + Stabwound Empire + Kyber + ROTFG DJs
08.03.19: Jazztrau: Frode Gjerstad Trio + 1
08.03.19: Slippfest: Deathcrush – Megazone LP (Apollon Records) – DJ set
09.03.19: Improverk: Lisen Rylander Löve + Kjetil Jerve
09.03.19: Asbjørn Ribe – konsert og plateslipp
09.03.19: Detroit Dub 2: Shuffless (FI) + Spacebear + Jon Ole Flø
12.03.19: Blow Out!: Volumes + Anker / Sandell duo
15.03.19: Nuits Melange: Endre Dalen presents Weird Music From Planet Funk
16.03.19: Titonton Duvante (US)
18.03.19: Finity – slippkonsert for “We Are The Granddaughters Of The Witches You Didn’t Burn” (Jazzland)
19.03.19: Thomas Strønen & Extended Ground feat. Hans Magnus Ryan
20.03.19: Steinmøysa NB feat. Ståle Storløkken
22.03.19: Progkjeller: Tip The Scales – slippfest for “Tip The Scales” LP/DL (Hærverk Industrier)
23.03.19: Improverk: T.B.A.
23.03.19: Spin Fidelity (UK)
24.03.19: Femme Brutal: MoE & Mette Rasmussen – slippfest
27.03.19: Sheik Anorak – GBG1 EP pre-release gig
30.03.19: Crossfire Hurricane
30.03.19: Shit & Shine (US) + Fat Funk

APRIL
02.04.19: DJ Zup d’Ottone + DJ Anka
05.04.19: Drum & Space 4: Spacebear + DJ Dunder
06.04.19: Improverk: Aila Trio + Hans Hulbækmo & Anders Røine
06.04.19: Derek Carr (IE) + John Shima (UK) + Paul Hierophant (UK)
08.04.19: Bokslipp: Stein Holte – En motbydelig feit kvinne (Epic.no)
09.04.19: Blow Out!: Ulander/Lønning/Olsson/Osgood + Hernandez/Wilhite
10.04.19: StøySteppesalong
11.04.19: Bokslipp: Den engelske kanal 2019 (Kolon Forlag)
11.04.19: Wettre-Morland-Andersen
12.04.19: Club No No: SVN + Snorre Magnar Solberg
13.04.19: English Heretic (UK) + Campbell James Kneale (NZ)
13.04.19: Alex Jangle + friends
14.04.19: Synsforstyrrelser: Korsfarere – Avgrunnens kall (Director’s cut, 2019)
15.04.19: Ka Baird (US)
17.04.19: Taxi Take Over
20.04.19: Kike BC + Gulito
23.04.19: Blow Out! Solo Spesial!: Ole Morten Vågan + Henriette Eilertsen + Kristoffer Alberts + Ståle Liavik Solberg
25.04.19: Einar Stenseng Band – slippkonsert
26.04.19: Bård Torgersen / Dario Fariello + I Sing My Body Electric
27.04.19: HMD Weekend 2019 / Lanseringsfest HMD001
28.04.19: Femme Brutal: MoE & Mette Rasmussen
30.04.19: DJ Ubetalte Inkassokrav + DJ Anka

MAI
02.05.19: Witchmag 5 – slippfest
03.05.19: Pow Pow
03.05.19: SJAKT 8: Strangefruit & Kentauren
04.05.19: Improverk: The President + Platform
05.05.19: Fat Funk vs Spacebear
05.05.19: Jazztrau: Joe McPhee & Paal Nilssen-Love + Axel Dörner & Andreas Røysum
06.05.19: Yuko Araki (JP) + Domestic Dwellings
07.05.19: Blow Out!: Tatakai Trio + Zoe Efstathiou / Egil Kalman
09.05.19: Periferien #4: Sanae Yoshida / Jonas Olsson + Propan
10.05.19: Ahmedou Ahmed Lowla (MR)
11.05.19: Porta Chiusa + Guoste Tamulynaite
11.05.19: Jane Fitz (UK) + Helene Rickhard + Astrid Lillo + Astrid Midtbø
12.05.19: Æsthetica – slippfest for Azuren (Estetiske Studier)
13.05.19: Bokslipp: Sindre Andersen – Blodet i hodet (Flamme Forlag)
15.05.19: Jazztrau: Red Kite – slippkonsert
16.05.19: Louis Laurain – Unique Horns
16.05.19: DJ Fat Funk
18.05.19: Dugnad på Hærverk
19.05.19: P-L/F: Psykopharmaka + Lahestan/FNS
20.05.19: The Necks (AU)
21.05.19: Blow Out!: Thomas Strønen + Puls: Bigoni / Ullén / Aas / Berre
22.05.19: Morgonrode – plateslipp
23.05.19: Femme Brutal: Josephine Foster (US) + Kristine Marie Aasvang
24.05.19: Scan 7 (US) + Jaco + Jon Ole Flø
26.05.19: KUNSTforum – slippfest og kunstnersamtale
28.05.19: Blow Out! Spesial #1: David Murray / Ingebrigt Håker Flaten / Paal Nilssen-Love
29.05.19: Blow Out! Spesial #2: David Murray / Ingebrigt Håker Flaten / Paal Nilssen-Love
30.05.19: W/V (James Welburn/Julia Venter) + Carsten Aniksdal
31.05.19: Progkjeller: Kuunatic (JP) + Katu Kaiku (FI) + Krokofant + Dovile

JUNI
01.06.19: Matinékonsert: DNA? AND? med Kari Rønnekleiv og Ole Henrik Moe
01.06.19: Vestkanten Punk Klubb: Incest Brothers (SE) + Hayeminol
02.06.19: 16-timers ambientmaraton!
04.06.19: Blow Out!: The Dogmatics + Monkey Plot
05.06.19: Skævv + Petter Flaten Eilertsen
06.06.19: Classic Album Sundays presenterer: Einstürzende Neubauten ‘1/2 Mensch’ (Some Bizzare Records, 1985) med Alexander Hacke
06.06.19: HackedePicciotto (Alexander Hacke & Danielle de Picciotto) perform “Menetekel”
07.06.19: Harald Lassen / Eskild Myrvoll / Veslemøy Narvesen
07.06.19: Summer Sounds With DJ Howard FeelMack
08.06.19: Smalltown Supersound: Kim Hiorthøy (live) + André Bratten (dj)
O9.06.19: Madalitso Band (MW)
11.06.19: Progkjeller: Tvuru + WIZRD
12.06.19: Le Corbeau + The Acharis (US)
13.06.19: Local Store – plateslipp
14.06.19: Drum & Space: Drunk Funk + Spacebear
15.06.19: Elliott Sharp & John Andrew Wilhite-Hannisdal – plate- og bokslipp
15.06.19: Vocoder: K³ – Kompressorkanonen + Krüger
17.06.19: DJ Lyse + DJ Anka
18.06.19: Blow Out!: Signe Emmeluth / Anja Lauvdal / Heida Karine Johannesdottir / Tony Buck + Lasse Marhaug
20.06.19: Siri & Snelle + Beta Minus Boogie Fat
21.06.19: Rowland’s Evil Jazz Trio – slippfest + Bear Brother
22.06.19: Svarte Greiner + Rudow
22.06.19: Jokke + JSJ
23.06.19: Paganland (IR/DE)
28.06.19: Extended Revelation
29.06.19: Fat Funk + Spacebear

JULI
04.07.19: DJ Peter Tjølsen & DJ Anka
05.07.19: DJ Sannergata
06.07.19: Motvindfestivalen – matinékonsert: Daniel Meyer Grønvold & Kyrre Laastad + Helga Myhr
06.07.19: Motor City Sounds 4: Spacebear & Kompressorkanonen
09.07.19: Progkjeller: Arnfinn Nesset + The Holy Mountain
12.07.19: DJ Gustav Ejstes (Dungen)
13.07.19: Krass & Padre Rosé
19.07.19: Human Loop + Oğlum + DJ Røysum
20.07.19: Morphology (FI) + Fat Funk
24.07.19: David Dajani
25.07.19: Isak Ree & Frisyro Bolanis Sommer Soirée
26.07.19: SJAKT 9: Strangefruit & Kentauren
27.07.19: Brand & DJ Hooker presenterer: FAEN!

AUGUST
01.08.19: Einar Stenseng Band
02.08.19: Dugnad i Motvind: Lárus Sigurvin + Marthe Lea & Andreas Røysum + Motvind Big Band + Gabriel Patås & Kim Dürbeck B2B + Krass
03.08.19: Jaco + Jokke + Cosmic Jones
08.08.19: Swedish Noise Evening: Sara Ohm + Schakalens Bror & Sheik Anorak
09.08.19: Kaare & Partiet + HRPS + Sliteneliten
10.08.19: Smalltown Supersound: Andre Bratten + Carmen Villain
11.08.19: Kids In Jazz – gjør Hærverk!
16.08.19: MelaKlubb: Otim Alpha & Leo Palayeng (UG) + 9Djinn
17.08.19: MelaKlubb: Analog Africa (DE) + Kantala (BF)
21.08.19: Jazztrau: Maranata (Dag Stiberg, Jon Wesseltoft, Lasse Marhaug) + Niklas Adam + Strangerous (Nora Stemland)
22.08.19: Kadonnut Manner (FI)
23.08.19: Terrence Dixon (US) + DJs Hooker & Jon Ole Flø
24.08.19: Racing Club: Five O’Clock Traffic + Jokubas Bajorinas + Eirik Zeiner + Racing Residents
26.08.19: DJ Arne & DJ Anka
27.08.19: Gutvik Ukentlig #5 + Blow Out!: Maria Bertel (DK) / Florian Walter (DE) / Christian Meaas Svendsen / Ketil Gutvik + Anja Lauvdal / Espen Reinertsen / Christian Wallumrød
28.08.19: Mia Zabelka
31.08.19: Club No No

SEPTEMBER
03.09.19: Røysum Bodega
04.09.19: Nypan, Wettre, Nygård & Williamsen
05.09.19: Flynotes (RU) + Outer Limit Lotus
06.09.19: Ppnf #1: Dei kjenslevare + Thov Wetterhus
06.09.19: SJAKT 10: Strangefruit & Kentauren
07.09.19: Improverk – Sesongåpning: Hanna Paulsberg Concept & Magnus Broo (SE/NO)
07.09.19: Technocracy #3: Sannergata + Hellweg + Krass + L.I.T.S.W.D.
08.09.19: Elif Yalvaç (TR) + Kristoffer Lislegaard
11.09.19: Hærverk Acoustic Jazz Series #1: Petter Wettre, Niklas Fernqvist, Karl Henrik Ousbäck
13.09.19: Oblivion Dip: Retape + Krass + Daniele Innocenti & Ralf K.L.F. Schwesser
14.09.19: THG: Tom Hasslan Group
14.09.19: Faen! presenterer: Perko + DJ Hooker & Brand
16.09.19: DJ Ørnebror + DJ Anka
18.09.19: Dans For Voksne: Dénombrement, Didaktisk Dukketeater, Mattias Cantzler
20.09.19: Steppesalong: Michaela Antalová, David Skinner, Janne Eraker, Michelle Dorrance
20.09.19: Femme Brutal: Han Gaiden
21.09.19: Improverk: Jooklo Trio (IT/US) + Hervé Boghossian (FR) & Tetuzi Akiyama (JP)
21.09.19: DJ Skull (US) + Jon Ole Flø
24.09.19: Blow Out!: Lemur + Trio Generations
25.09.19: Uuskyla Øgrim & Berg + Harri Sjöström – slippfest for livealbum på Hærverk Industrier
26.09.19: Izakaya Heartbeat + Europ Europ + Somnambule (DE)
27.09.19: Disko Catering: Kjør Romskip + Center of the Universe + Poetisk Avvik
28.09.19: I Love Acid: Posthuman (UK) + Sannergata
29.09.19: DJ Gregers Gram
30.09.19: Hailu Mergia (ET)

OKTOBER
01.10.19: Progkjeller: Sara and Greg + Sex Magick Wizards + Volturer
02.10.19: Hasse Farmen
04.10.19: Fett på Hærverk: Elsker Musikk Band + Silje Huleboer + Alva Alvestrand + DJ Lyddesign
05.10.19: Improverk: The Way Out (DK) + Ayumi Tanaka (JP/NO)
05.10.19: Club Femme Brutal: DJ Dokia + DJ Dorky
06.10.19: I FEEL LIKE A BOMBED CATHEDRAL (FR)
07.10.19: DJ Liv-Hilde & DJ Anka
08.10.19: Blow Out!: Don Malfon / Msiha Marks + Galante / Conde / Gjerstad / Knedal Andersen
09.10.19: Mean Steel + Monomort
10.10.19: Samuel Rohrer (CH) & Hilde Marie Holsen
10.10.19: H2J (Helene Rickhard/Helene Havro/Johan Ressle) Experiment 1.0
11.10.19: Sindre Bjerga + Håkon Lie + Ane Marthe Sørlien Holen
11.10.19: André Bratten + EOD
12.10.19: Progkjeller: Agusa (SE) + Jordsjø
12.10.19: Nullptr + Robomatic
13.10.19: BirdWorld (UK) + Bárður Poulsen Trio
16.10.19: Ppnf #2: Helga Myhr + Kenneth Lien + Catherine Lamb & Johnny Chang
17.10.19: Oslo Bloodbath Part X: Turbonecro – UTSOLGT!
18.10.19: Klub Demboh
19.10.19: DNA? AND? feat. N.U. Unruh (Einstürzende Neubauten)
19.10.19: Improverk: Chicago Connections (Ben LaMar Gay, Nick Mazzarella (US), Ingebrigt Håker Flaten, Jon Rune Strøm, Tollef Østvang) + Sanskriti Shrestha (NP) & Tejaswinee Kelkar (IN)
20.10.19: Ka Baird (US)
21.10.19: Manish Pingle (IN)
23.10.19: Kafé Hærverk Acoustic Series #2: Petter Wettre, Ole Morten Vågan, Gard Nilsen
26.10.19: Vestkanten Punk Klubb: Hjelle & Ormarna (SE)
27.10.19: Dans For Voksne: DNA? AND? – slippfest for debutalbum på Sanntidsmusikk
28.10.19: Jazztrau: Chris Abrahams (The Necks)
30.10.19: Jazztrau: Action & Tension & Space
31.10.19: Jazztrau: SAW (Eirik Havnes & Tomas Järmyr)

NOVEMBER
01.11.19: BRAK! + Espen Ursin + Angstsemblet
01.11.19: The Return Of Fat Funk
02.11.19: Improverk: Tor Haugerud + Egil Kalman & Zoe Efstathiou
02.11.19: Motor City Sounds: Kompressorkanonen + Fat Funk + Krüger
03.11.19: Nadah El Shazly (EG) + Emmeluth, Rainer & Hulbækmo
04.11.19: Steppesalong: Thomas Marek / Janne Eraker / Christian Meaas Svendsen / Anders Kregnes Hansen
05.11.19: Blow Out!: Ballister + Kyrre Laastad / Ketil Gutvik
06.11.19: Signe Marie Rustad – albumslipp
07.11.19: Einar Stenseng Band med Fred Lonberg-Holm
08.11.19: Mats Eilertsen Trio
09.11.19: Smalltown Supersound: Bjørn Torske + André Bratten + Bendik Giske
10.11.19: Lassen (NO/BE)
11.11.19: Ppnf #3: Reolô (plateslepp)
12.11.19: Boklansering: Verena Winkelmann – Fold Out (Multipress)
13.11.19: Men Of Courage + Stabeis
14.11.19: Neige Morte (FR) + Axis Trio
15.11.19: Sex Judas feat. Ricky + DJ Strangefruit
16.11.19: Improverk: Joel Grip (SE) + Muddersten (NO/SE)
LNS + Kompressorkanonen
17.11.19: Kassin (BR)
18.11.19: Megalodon Collective (NO/SE)
22.11.19: Local Store
22.11.19: SJAKT 11: Strangefruit & Kentauren
23.11.19: Florian Kupfer
26.11.19: Tristan Honsinger Trio
28.11.19: Burning Motherfuckers + Mokri
29.11.19: Russian Amcar Club
30.11.19: Kafé Hærverk Electric Series #3: Petter Wettre, Håvard Henriksen, Marius T. Hansen
30.11.19: Improverk: Vilhelm Bromanders Initiativ (SE/NO)