Arrangementer i 2019

JANUAR
04.01.19: Kanaan
05.01.19: Oblivion Dip & WANIA pres. Vera Dvale + DJ Sotofett + Christian Dugstad & Danielle Innocente
08.01.19: DJ Anka
11.01.19: SJAKT 7: Strangefruit & Kentauren
12.01.19: All Ears: Yes Deer (DK/NO) + Torgrim Sollid, Andreas W., Elin Rosseland, Marianne Halmrast + Company Fuck (AU/DE) Fristililluminati klikk crew + DJ Oddvar
15.01.19: Blow Out!: Signe Emmeluth + Cortex
18.01.19: Moon Relay + DJ Sissyfus
19.01.19: Technocracy: Jon Ole Flø + Sannergata + L.I.T.S.W.D.
22.01.19: Progkjeller #9: Damata + Oh Yeah Tiger
23.01.19: Next Life + James Welburn
24.01.19: Russian Amcar Club – ekstrakonsert
25.01.19: Russian Amcar Club
26.01.19: Improverk: Værnes & Wildhagen + Inga Margrete Aas
26.01.19: Klubb Kjemi pres. DJ Speedway
29.01.19: Blow Out!: Hodgkinson / Zanussi / Solberg + Monday Duo
30.01.19: DJ RAM

FEBRUAR
01.02.19: Träden aka Träd, Gräs & Stenar (SE) + Hans Kjorstad, Andreas Røysum & Sanskriti Shrestha + DJs
02.02.19: Träden aka Träd, Gräs & Stenar (SE) + Jørgen Mathisen + DJs
04.02.19: Slippkonsert: Dromedar – Dada Finale video
05.02.19: Ido Bukelman (IL/DE) + Stepperiets Steppesalong
07.02.19: Lanseringskonsert: Espen T. Hangård – Elementær LP
08.02.19: Schloss 02 Release Party: Karima F + Sverre Brand
09.02.19: Improverk: T.B.A.
09.02.19: Julius Steinhoff (DE) + Frantzvaag
12.02.19: Blow Out!: Phil Minton Quartet + Heaven & Nate Wooley
14.02.19: Karl-Henrik Ousbäck Quartet feat. Lage Lund, Petter Wettre, Niklas Fernqvist
15.02.19: Racing Club: Philippe Laurent (FR) + Jokūbas Bajorinas + Eirik Zeiner + R.C. residents
16.02.19: Butoh på Hærverk: Vigilanti
16.02.19: Vivian Koch (DE) + k³
19.02.19: Progkjeller #10: Pysj + Laconic Zero + Electrond
23.02.19: Slippfest: Reynols – Minecxio Emanations 1993-2018 6xCD/1xDVD-boks (Pica Disk) – konsert med DNA? AND? feat. Anla Courtis
23.02.19: Improverk: Henrik Munkeby Nørstebø + But Not For Us
23.02.19: Stojche (MK) + Spacebear
24.02.19: 7-timers ambientmaraton
24.02.19: Slippfest: Kung Fu Girls – This Is The Kung Fu Beat LP (Hærverk Industrier)
26.02.19: Blow Out!: Puls x 2 + Ingebrigt Håker Flaten
28.02.19: by:Larm: Puce Mary (DK) + Astrid Sonne (DK) + Alwanzatar

MARS
01.03.19: by:Larm: Bendik Giske + Monkey Plot + Marthe Lea Band + André Bratten + slippfest for Magasinet Motvind
02.03.19: by:Larm: Lucinda Chua (UK) + Master Oogway + Bergsonist (MA) + Kosh (MA/US)
03.03.19: 303-dagen: DJs Sannergata & Jon Ole Flø
05.03.19: Steppesalong med Sløy og Joseph Wiggan
05.03.19: DJ Anka
06.03.19: Bilayer – slippkonsert for “Bilayer” LP (Va Fongool)
07.03.19: Records of the Fleshgod: Treeman + Stabwound Empire + Kyber + ROTFG DJs
08.03.19: Jazztrau: Frode Gjerstad Trio + 1
08.03.19: Slippfest: Deathcrush – Megazone LP (Apollon Records) – DJ set
09.03.19: Improverk: Lisen Rylander Löve + Kjetil Jerve
09.03.19: Asbjørn Ribe – konsert og plateslipp
09.03.19: Detroit Dub 2: Shuffless (FI) + Spacebear + Jon Ole Flø
12.03.19: Blow Out!: Volumes + Anker / Sandell duo
15.03.19: Nuits Melange: Endre Dalen presents Weird Music From Planet Funk
16.03.19: Titonton Duvante (US)
18.03.19: Finity – slippkonsert for “We Are The Granddaughters Of The Witches You Didn’t Burn” (Jazzland)
19.03.19: Thomas Strønen & Extended Ground feat. Hans Magnus Ryan
20.03.19: Steinmøysa NB feat. Ståle Storløkken
22.03.19: Progkjeller: Tip The Scales – slippfest for “Tip The Scales” LP/DL (Hærverk Industrier)
23.03.19: Improverk: T.B.A.
23.03.19: Spin Fidelity (UK)
24.03.19: Femme Brutal: MoE & Mette Rasmussen – slippfest
27.03.19: Sheik Anorak – GBG1 EP pre-release gig
30.03.19: Crossfire Hurricane
30.03.19: Shit & Shine (US) + Fat Funk

APRIL
02.04.19: DJ Zup d’Ottone + DJ Anka
05.04.19: Drum & Space 4: Spacebear + DJ Dunder
06.04.19: Improverk: Aila Trio + Hans Hulbækmo & Anders Røine
06.04.19: Derek Carr (IE) + John Shima (UK) + Paul Hierophant (UK)
08.04.19: Bokslipp: Stein Holte – En motbydelig feit kvinne (Epic.no)
09.04.19: Blow Out!: Ulander/Lønning/Olsson/Osgood + Hernandez/Wilhite
10.04.19: StøySteppesalong
11.04.19: Bokslipp: Den engelske kanal 2019 (Kolon Forlag)
11.04.19: Wettre-Morland-Andersen
12.04.19: Club No No: SVN + Snorre Magnar Solberg
13.04.19: English Heretic (UK) + Campbell James Kneale (NZ)
13.04.19: Alex Jangle + friends
14.04.19: Synsforstyrrelser: Korsfarere – Avgrunnens kall (Director’s cut, 2019)
15.04.19: Ka Baird (US)
17.04.19: Taxi Take Over
20.04.19: Kike BC + Gulito
23.04.19: Blow Out! Solo Spesial!: Ole Morten Vågan + Henriette Eilertsen + Kristoffer Alberts + Ståle Liavik Solberg
25.04.19: Einar Stenseng Band – slippkonsert
26.04.19: Bård Torgersen / Dario Fariello + I Sing My Body Electric
27.04.19: HMD Weekend 2019 / Lanseringsfest HMD001
28.04.19: Femme Brutal: MoE & Mette Rasmussen
30.04.19: DJ Ubetalte Inkassokrav + DJ Anka

MAI
02.05.19: Witchmag 5 – slippfest
03.05.19: Pow Pow
03.05.19: SJAKT 8: Strangefruit & Kentauren
04.05.19: Improverk: The President + Platform
05.05.19: Fat Funk vs Spacebear
05.05.19: Jazztrau: Joe McPhee & Paal Nilssen-Love + Axel Dörner & Andreas Røysum
06.05.19: Yuko Araki (JP) + Domestic Dwellings
07.05.19: Blow Out!: Tatakai Trio + Zoe Efstathiou / Egil Kalman
09.05.19: Periferien #4: Sanae Yoshida / Jonas Olsson + Propan
10.05.19: Ahmedou Ahmed Lowla (MR)
11.05.19: Porta Chiusa + Guoste Tamulynaite
11.05.19: Jane Fitz (UK) + Helene Rickhard + Astrid Lillo + Astrid Midtbø
12.05.19: Æsthetica – slippfest for Azuren (Estetiske Studier)
13.05.19: Bokslipp: Sindre Andersen – Blodet i hodet (Flamme Forlag)
15.05.19: Jazztrau: Red Kite – slippkonsert
16.05.19: Louis Laurain – Unique Horns
16.05.19: DJ Fat Funk
18.05.19: Dugnad på Hærverk
19.05.19: P-L/F: Psykopharmaka + Lahestan/FNS
20.05.19: The Necks (AU)
21.05.19: Blow Out!: Thomas Strønen + Puls: Bigoni / Ullén / Aas / Berre
22.05.19: Morgonrode – plateslipp
23.05.19: Femme Brutal: Josephine Foster (US) + Kristine Marie Aasvang
24.05.19: Scan 7 (US) + Jaco + Jon Ole Flø
26.05.19: KUNSTforum – slippfest og kunstnersamtale
28.05.19: Blow Out! Spesial #1: David Murray / Ingebrigt Håker Flaten / Paal Nilssen-Love
29.05.19: Blow Out! Spesial #2: David Murray / Ingebrigt Håker Flaten / Paal Nilssen-Love
30.05.19: W/V (James Welburn/Julia Venter) + Carsten Aniksdal
31.05.19: Progkjeller: Kuunatic (JP) + Katu Kaiku (FI) + Krokofant + Dovile

JUNI
01.06.19: Matinékonsert: DNA? AND? med Kari Rønnekleiv og Ole Henrik Moe
01.06.19: Vestkanten Punk Klubb: Incest Brothers (SE) + Hayeminol
02.06.19: 16-timers ambientmaraton!
04.06.19: Blow Out!: The Dogmatics + Monkey Plot
05.06.19: Skævv + Petter Flaten Eilertsen
06.06.19: Classic Album Sundays presenterer: Einstürzende Neubauten ‘1/2 Mensch’ (Some Bizzare Records, 1985) med Alexander Hacke
06.06.19: HackedePicciotto (Alexander Hacke & Danielle de Picciotto) perform “Menetekel”
07.06.19: Harald Lassen / Eskild Myrvoll / Veslemøy Narvesen
07.06.19: Summer Sounds With DJ Howard FeelMack
08.06.19: Smalltown Supersound: Kim Hiorthøy (live) + André Bratten (dj)
O9.06.19: Madalitso Band (MW)
11.06.19: Progkjeller: Tvuru + WIZRD
12.06.19: Le Corbeau + The Acharis (US)
13.06.19: Local Store – plateslipp
14.06.19: Drum & Space: Drunk Funk + Spacebear
15.06.19: Elliott Sharp & John Andrew Wilhite-Hannisdal – plate- og bokslipp
15.06.19: Vocoder: K³ – Kompressorkanonen + Krüger
17.06.19: DJ Lyse + DJ Anka
18.06.19: Blow Out!: Signe Emmeluth / Anja Lauvdal / Heida Karine Johannesdottir / Tony Buck + Lasse Marhaug
20.06.19: Siri & Snelle + Beta Minus Boogie Fat
21.06.19: Rowland’s Evil Jazz Trio – slippfest + Bear Brother
22.06.19: Svarte Greiner + Rudow
22.06.19: Jokke + JSJ
23.06.19: Paganland (IR/DE)
28.06.19: Extended Revelation
29.06.19: Fat Funk + Spacebear

JULI
04.07.19: DJ Peter Tjølsen & DJ Anka
05.07.19: DJ Sannergata
06.07.19: Motvindfestivalen – matinékonsert: Daniel Meyer Grønvold & Kyrre Laastad + Helga Myhr
06.07.19: Motor City Sounds 4: Spacebear & Kompressorkanonen
09.07.19: Progkjeller: Arnfinn Nesset + The Holy Mountain
12.07.19: DJ Gustav Ejstes (Dungen)
13.07.19: Krass & Padre Rosé
19.07.19: Human Loop + Oğlum + DJ Røysum
20.07.19: Morphology (FI) + Fat Funk
24.07.19: David Dajani
25.07.19: Isak Ree & Frisyro Bolanis Sommer Soirée
26.07.19: SJAKT 9: Strangefruit & Kentauren
27.07.19: Brand & DJ Hooker presenterer: FAEN!